Poradnik "Dokumentacja kadrowa" tworzą doświadczeni autorzy z wieloletnią praktyką zawodową w zakresie prawa pracy. Eksperci na co dzień pracują w wiodących instytucjach branżowych w Polsce.

Piszą dla nas prawnicy specjalizujący się w tematyce prawa pracy, w tym m.in.: dokumentacji kadrowej, czasu pracy, nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy, zatrudniania na podstawie umów prawa cywilnego, a także pracownicy Ministerstwa  Pracy oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Największą bolączką podmiotów zatrudniających pracowników jest bowiem rozliczanie ich czasu pracy oraz dbałość o odpowiednią dokumentację pracowniczą. Problemem jest też kwestia rozwiązywania umów o pracę. Prawo jest w tej kwestii bezwzględne, kontrole Inspekcji pracy dość częste, a a kary za naruszenia − naprawdę wysokie. A do tego pracownik zawsze może odwołać się do sądu pracy i uzyskać np. odszkodowanie. Poradnik „Dokumentacja kadrowa” ma na celu ułatwienie pracodawcy wywiązywania się z wszelkich obowiązków związanych z prowadzeniem dokumentacji kadrowej. Nie ogranicza się przy tym do publikowania jedynie wzorów dokumentów, pokazuje dobre praktyki i najczęściej popełniane przez pracodawców błędy w tym zakresie. Radzi też, jakie niestandardowe dokumenty warto wprowadzić w zakresie prawa pracy.

Zapraszamy do kontaktu: dokumentacjakadrowa@wip.pl

Redakcja

Marta Strupińska

Marta Strupińska Redaktor publikacji „Dokumentacja kadrowa”

wiper-pixel