WYDANIE ONLINE

Wzrost wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę wpływa nie tylko bezpośrednio na pensję pracowników. Z tą kwotą powiązanych jest bowiem wiele innych wskaźników, które od nowego roku także zmienią swoją wysokość.

czytaj więcej »

Pracownik przychodzi do pracy. Koledzy zauważają jednak, że bełkocze, nie może utrzymać równowagi. Pracodawca chce poddać go badaniu alkomatem, ale… pracownik się nie zgadza? Co w takiej sytuacji zrobić? Jakimi narzędziami dysponujemy? Czy możemy zastosować karę porządkową, czy raczej zwolnienie dyscyplinarne? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

czytaj więcej »

Niejednokrotnie w sytuacjach, gdy jesteśmy zmuszeni rozwiązać umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym, pracownik stara się uniknąć tego poprzez nieobecność w pracy. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak wysłać nasze oświadczenie woli pocztą lub spróbować je doręczyć w inny sposób. Niesie to ze sobą wiele problemów praktycznych. Sprawdźmy więc, kiedy umowa tak naprawdę się rozwiąże, czy mamy szansę wycofać się z naszej dyscyplinarki i kiedy powinniśmy wystawić świadectwo pracy.

czytaj więcej »

wiper-pixel