WYDANIE ONLINE

Kodeks pracy przewiduje sytuacje, w których mamy obowiązek przenieść pracownika do innej pracy. I wówczas pojawia się pytanie – co z treścią umowy o pracę, czy konieczny jest aneks i co z wynagrodzeniem. Przydadzą się też określone dokumenty. Proponujemy gotowe wzory pism kierowanych do pracowników, którzy muszą zostać  przeniesieni do innej pracy, i praktyczne wskazówki w tym temacie.

czytaj więcej »

Na 4 lata przed emeryturą pracownikowi nie można już wypowiedzieć umowy. W tym czasie korzysta bowiem ze szczególnej ochrony trwałości stosunku pracy. Nie oznacza to jednak, że pracownik taki jest „nietykalny”. Wciąż będzie można go zwolnić w trybie dyscyplinarnym czy za wypowiedzeniem nawet tuż przed wejściem w okres ochronny.

czytaj więcej »

Mandat ze strony inspektora PIP sięgający 2.000 zł lub wyższy, jeżeli sprawa trafi do sądu, czy pozew pracownika o odszkodowanie – to sankcje jakie grożą pracodawcy za łamanie przepisów o równoważeniu odpoczynku dobowego i tygodniowego.

czytaj więcej »

Tak. Pracodawca był uprawniony do zastosowania wobec podwładnego najsurowszej sankcji dyscyplinarnej, na podstawie art. 52 § 1 pkt 3 Kodeksu pracy.

czytaj więcej »

Pracodawca może podjąć obronę na kilka sposobów. Musi jednak pamiętać, aby wszystkie zarzuty i dowody przedstawić już w odpowiedzi na pozew, by uchronić się przed uznaniem ich przez sąd za spóźnione.

czytaj więcej »

wiper-pixel